Divadlo Bratří Formanů

Aladin

Představení Aladin na Lodi Tajemství

Rodinné divadelní představení „Aladin“ zve do světa příběhů „Tisíce a jedné noci“. Vypráví barvitý příběh chlapce Aladina, který se prolíná s vyprávěním o králi Šahriarovi a statečné a moudré Šeherezádě. Před smysly diváka se rozprostírá cizokrajný a dálkou vonící svět putujících nomádů, moudrých vezírů, tajuplných míst, zahrad a paláců s bohatstvím mocných vladařů a králů. Dospívající chudý chlapec Aladin díky získané kouzelné lampě zázračně zbohatne. S pomocí džina, který splní každé jeho přání, se stane majitelem nádherného paláce, do kterého přivádí i svoji novou lásku – princeznu Badralbudur. Štěstí, ke kterému mu dopomohla kouzla a moc lampy se však zdá být prchavé a nejisté. V souboji s mocným kouzelníkem, který o lampu od začátku příběhu usiluje a hodlá se jí za každou cenu zmocnit, se přeci jen musí mladý Aladin nakonec spolehnout na to, co mu žádná kouzla nemohou zajistit – svou odvahu, lásku princezny Badralbudur a věrnost malého velblouda, přítele se kterým se během svého putování potkává.
Matěj Forman spolu s autorským týmem vytvořil magické představení, kde pomocí loutek, stínohry, výtvarné dekorace i působivého hlasu a hudby ožívají karavany velbloudů, otevírají se brány velkolepého paláce a pod nebem plným hvězd se rozprostírá nedozírná krajina pouště. Toto rodinné představení hledá všemožnými prostředky způsob, jak přenést dětské i dospělé diváky do míst, kde na samé hranici fantazie začíná cesta a na ní velké dobrodružství.

Doporučená věková hranice:  6+

Délka představení: 60 minut

Představení se hraje bez přestávky.

Režie: Matěj FORMAN
Scénografie, kostýmy, masky a marionety:
Josef SODOMKA , Andrea SODOMKOVÁ & Matěj FORMAN
Hudba: Daniel WUNSCH
Choreografie: Veronika ŠVÁBOVÁ
Světla: Petr Goro Horký & Tomáš Morávek
Zvuk: Tomáš Vondráček & Philippe Leforestier
Produkce: Jakub Hradilek
Český překlad: Jean-Gaspard Páleníček, Jan Novák
Hrají: Anna Duchaňová, Tereza Lenerová, Josef Sodomka, Radim Klásek, Vít Maštalíř, Jan Niesyt
Výroba marionet a dekorací: Antonín Maloň, Tereza Komárková, Martin Lhoták, Radomír Vosecký, Petr Goro Horký, Vladimír Všetečka a spolupracovníci Divadla bří Formanů

PRODUCENT :  THÉÂTRE DU JEU DE PAUME [AIX-EN-PROVENCE] KOPRODUKCE : CIE FABBRICA; PLZEŇ – EVROPSKÉ HLAVNÍ MĚSTO KULTURY 2015; THÉÂTRE D’ESCH / LUXEMBOURG : LE VOLCAN, SCÈNE NATIONALE DU HAVRE, ASSAMI.

VYTVOŘENO V RÁMCI MARSEILLE-PROVENCE, EVROPSKÉ HLAVNÍ MĚSTO KULTURY 2013, ZA FINANČNÍ PODPORY HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY A MINISTERSTVA KULTURY ČR.

Reportáž České televize:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/1811132-lod-tajemstvi-priveze-aladina

 

Technický rider ke stažení zde: Aladin tech. rider