Divadlo Bratří Formanů

PŘÍBĚHY MALÉ LUPITINY GONZÁLEZ / Loutky bez hranic v Ústí n. Labem // PLAVBA 2023 / Divadlo, Pro děti

!!LOĎ TAJEMSTVÍ KOTVÍ V ÚSTÍ NAD LABEM – KOTVIŠTĚ VAŇOV!!

Od 11. do 22. července 2023 se loď Tajemství vydává na již tradiční PLAVBU, tentokrát přes Nymburk, Kolín, Litoměřice a Ústí nad Labem. Zváni jsou všichni, kteří si chtějí užít divadelní představení či koncert v unikátním prostoru, posedět na palubě v lodní kavárně anebo ti, které prostě jen zajímá, jak se takový kolos dává do pohybu.

Divadlo bratří Formanů taktéž připravuje program v Mělníce (Moře u Mělníka) a v Přelouči (Pobřežní festival), letos ale bez lodi Tajemství.

Loutky bez hranic: Příběhy malé Lupitiny González

Vhodné pro děti od 4 let a dospělé
Délka představení: 40 minut bez přestávky

Na představení navazuje tématicky zaměřený výtvarný workshop pro děti.

Mexická oslava Dušiček je barevná, veselá a smrtečky i smrťáci se s radostí schází a společně vyprávějí své příběhy. Pojďme se podívat do rodiny malé Lupitiny González, kde právě začíná Día de los Muertos – mexický sváteční Den mrtvých. Bude se tančit, bude se zpívat a bude se vyprávět. I zde, v Zemi mrtvých, se všichni rádi od srdce zasmějí! Veselá loutková výprava do Mexika za tamní barevnou oslavou Dušiček, abychom si připomněli, že smrti není třeba se bát, protože je to přirozená součást našeho života.

Představení získalo ocenění:
– Cena poroty „Vyjádření divadla loutkou“ pro odvážnou jevištní osobnost v původním představení – Mezinárodní festival Puppet is a Human too 2021 ve Varšavě (Polsko)
– Cena diváků „Slepá pozvánka na příští ročník festivalu“ – Mezinárodní festival Puppet is a Human too 2021 ve Varšavě (Polsko)
– „Cena diváků“ – Mezinárodní festival Puppet is a Human too 2019 ve Varšavě (Polsko)
– Ocenění „Za nejlepší okamžik animace“ pro Doru Bouzkovou – Mezinárodní festival Puppet is a Human too 2019 ve Varšavě (Polsko)
– Za „nejlepší představení pro děti“ – Festival of Puppetry Art  2018 v Bielsko-Biała (Polsko)
– Za „herecký výkon“ pro Doru Bouzkovou – Festival of Puppetry Art  2018 v Bielsko-Biała (Polsko)
– „Zvláštní cena poroty“ – festival Skupova Plzeň 2016.