Divadlo Bratří Formanů

PONORKA / My kluci, co spolu chodíme v Kolíně // PLAVBA 2023 / Divadlo

!!LOĎ TAJEMSTVÍ KOTVÍ V KOLÍNĚ – KMOCHŮV OSTROV!!

Od 11. do 22. července 2023 se loď Tajemství vydává na již tradiční PLAVBU, tentokrát přes Nymburk, Kolín, Litoměřice a Ústí nad Labem. Zváni jsou všichni, kteří si chtějí užít divadelní představení či koncert v unikátním prostoru, posedět na palubě v lodní kavárně anebo ti, které prostě jen zajímá, jak se takový kolos dává do pohybu.

Divadlo bratří Formanů taktéž připravuje program v Mělníce (Moře u Mělníka) a v Přelouči (Pobřežní festival), letos ale bez lodi Tajemství.

My kluci, co spolu chodíme: Ponorka

Doporučená věková hranice: 12 let
Délka představení: 90 minut bez přestávky

Vítejte na palubě lodi, která skýtá mnohá tajemství! 

Nastupte na zaoceánský parník plný honosnosti, jehož plavba se ale zvrtne. Kabaretiéři se totiž po vyplutí vrhnou do neprozkoumaných vod strukturované improvizace. Staňte se součástí expedice nesoucí se skrz absurdní vlny tance, akrobacie a humoru!

Den 57, kdesi uprostřed Atlantiku
Zavřen v kajutě. Jsou tu tři další. John pořád mlčí. Měl jsem sen o mořské panně. Nepadají mi žádné šestky. 

Objeví Kluci ve všudypřítomném moři svobodu, nebo je zláká zpěv sirén a narazí? A co když pak expedice ztratí směr? Možnosti posádky a pasažérů lodi se můžou rozpínat do nekonečných dálav, nebo se smrsknout na pár metrů čtverečních. Z honosné plavby se rázem stane expediční ponorka do nitra nás samých. Zmenšující se prostor jakožto pomyslné odtikávání ke konci.

Den 116, kdesi uprostřed Atlantiku
Zavřen v kajutě. Jsou tu dva další. Jejich tváře se mi před očima mění v tu matčinu. Zmatený. Vyděšený. Potřebuji prostor.

Kapitán opouští loď jako poslední. Jak ale tohle vyřešit, když jsou kapitáni všichni? Kdo rozplete uzel událostí, ve kterém je možná ukryto vícero konců? Každá plavba je jiná a unikátní. A tohle platí čtyřnásob na divadelní expedici souboru My kluci, co spolu chodíme.

 

Námět, režie, dramaturgie: My kluci, co spolu chodíme
Hrají: Václav Wortner, Andrej Lyga, Šimon Pliska, Lukas Blaha, Tomáš Kůgel
Zvuk: Tomáš Kůgel
Scénografie: Michaela Semotánová
Asistentka scénografie: Ema Dulíková
Light design: Jonatán Vnouček
Produkce: Lucie Mlejnková, Žanda Špánková, Anna Křepínská, Anna Chlíbcová