Divadlo Bratří Formanů

LEKCE ŠPIČKOVÁNÍ / Holektiv / Cirkus, Divadlo, Tvůrčí dílny

Představení pro rodiny s dětmi od 4 let
Délka představení:
35 minut představení + 30 minut workshop

Nakoukněte pod záclonku baletního světa.
Kolik vrstev má jedna bíla sukénka?
Staňte se žáky naší Lekce Špičkování, kde se humor vkrádá pod přísnou baletní taktovku.

Odtajníme vám magii klasického tance. Jedno odpoledne,jedna lekce za bílým oknem, nevídaná podívaná. Řád a pořádek tu hraje prim a tělo tanečníka musí poslouchat jako hodinky. Co když se ale v našem sále nehraje přesně podle baletních notiček? Otázkou zůstává, kdo je na špici a kdo koho špičkuje…

Lekce Špičkování s lehkostí propojuje techniku klasického tance (baletu) s párovou akrobacií a groteskou.

*Součástí představení je workshop, kde mají diváci možnost okusit na vlastním těle výživný baletní trénink. Začne se u tyče základní baletní průpravou- přípravou na “opravdový” balet. Projdeme pozice nohou, vyzkoušíme plie, releve i tendu a nebude chybět ani port de bras- ladná práce rukou. Možná dojde i na svalové křeče u cvičení pověstného adagia. Nabité dovednosti pak spojíme a zakončíme ladnou baletního poklonou. Vše zábavnou formou a s co nejmenšími následky.

Koncept, interpretace: Eva Stará, Karolína Křížková
Režie, dramaturgie: Václav Jelínek
Hudba: Julie Lupačová
Výroba scény: Petr Pasler
Produkce: Andrea Vykysalá

HOLEKTIV
Soubor Holektiv byl oficiálně založen v roce 2016, kdy Andreu Vykysalou ( nyní Benkovou), Evu Starou a Karolínu Křížkovou spojila touha společně tvořit. Díky tomuto setkání vznikl na české kulturní scéně ryze ženský soubor. Na to odkazuje i samotný název souboru- kolektiv holek/ žen.
Holektiv propojuje žánr fyzického divadla, tanec a nový cirkus. V průběhu let se podařilo souboru vytvořit si svůj jedinečný rukopis a poetiku.
Holektiv působí na české i mezinárodní scéně a kromě choreografické a interpretační činnosti se věnuje také taneční a novocirkusové pedagogice