Divadlo Bratří Formanů

Kuchyňská revue aneb Pokušení svatouška Hrnce / Divadlo, Pro děti, Tvůrčí dílny

Loď Tajemství uvádí nedělní pohádky:
Doporučená věková hranice: 5 let
Délka představení: 90 minut (na představení navazuje dílna pro děti)

Představení všech chutí na hudbu Bohuslava Martinů pro malé i velké diváky.

Všichni víme, že kuchyň je srdcem domácnosti a místem, kde se setkává celá rodina. Ta naše je tak trochu neobvyklá, ovšem každý v ní má své nezastupitelné místo. Zvlášť tehdy, když dojde na společné vaření. Dokážeme se shodnout na tom, jak má být jídlo slané, kyselé, kořeněné? Na tvaru krájené mrkve, množství vody a velikosti hrnce? Zvládneme společně něco tak jednoduchého jako je polévka? A co s tím, když se zrovna někomu nechce a nemá chuť?

Kuchyňská revue Bohuslava Martinů vznikla v době, kdy se společnost proměňovala. Hra a úmyslná nerozumnost dadaistů pronikly do světa meziválečného umění a osvobodily tvorbu. Zažijte s námi radost z rytmu a pohybu, objevte poetiku obyčejného kuchyňského nádobí a pojďme něco dobrého společně uvařit.

Součástí 90 minutového představení je kreativní dílna pro diváky, která je vedena tanečníky, hudebníky a výtvarníky.  Seznamuje s dobou a tvorbou Bohuslava Martinů a rozvíjí motivy z představení.

V roce 2019  60. výročí úmrtí Bohuslava Martinů (1890 – 1959), českého skladatele světového významu. Martinů byl neoddiskutovatelně zajímavou a velmi všestrannou osobností moderních českých i evropských hudebních dějin.  Jazzový balet Bohuslava Martinů “Kuchyňská revue čili Pokušení svatouška Hrnce” pro šest nástrojů (klavír, housle, violoncello, trubka, fagot, klarinet) a pět tanečníků (v rolích Hrnce, Pokličky, Smetáku, Utěráku a Kvedlačky) vznikl v roce 1927 na objednávku české choreografky, významné osobnosti novodobého českého tance  Jarmily Kröschlové. Kuchyňskou revue Martinů považoval za jedno ze svých nejvydařenějších děl.