Divadlo Bratří Formanů

Par le Boudu / Bonaventure Gacon // FESTIVAL ARENA 2022 / Divadlo

!!Loď Tajemství kotví na Smíchovské náplavce na Praze 5!!

Rodinné představení: doporučená věková hranice 12 let
Délka: 60 minut bez přestávky

Velký klaun, velká osobnost a velké srdce, hlavně to srdce…

Má velký červený nos, vrásky pod očima, velké pantofle a velké kalhoty. Ale nenechte se mýlit… Le Boudu není klaun jako ostatní. Když ho na začátku spatříte před jeho jeskyní, nelíbí se vám. Je opilý, špinavý, osamělý a zlý. Určitě nevypadá jako dobrý klaun. I když… možná, že po troškách objevíte, že v zašlém kostýmu té drsné až hrubiánské postavy se ukrývá neuvěřitelně citlivá a zároveň vtipná duše.

„Trochu ho bolí srdce, je příliš opilý… pravděpodobně játra, malá piva nebo možná srdce samotné, jeho ubohé srdce zlobra. Nebo ta zatracená rez neúprosně působící na všechny věci, na kamna, na srdce a ten zbytek… Měl by ses konečně vrátit do práce a zajít se podívat na ty hodné kluky a děvčata. Popít pár drinků, mrknout v klidu na západ slunce, pořádně se najíst a pak být zlý. Zlý, jak nejlépe dovedeš. Zkrátka dobře žít…“

Bonaventure Gacon je členem populárního Cirque Trottola a na festival doveze své autorské sólové představení Par le Boudu. Filozofické představení, které bychom v češtině mohli nazvat „Ztroskotanec“, získalo ve Francii prestižní cenu Prix des Arts du Cirque a Bonaventure Gacon s ním odehraje každý rok desítky představení v Evropě. Na jevišti s ním bude v roli tlumočníka Petr Forman.