Divadlo Bratří Formanů

Loď Tajemství v Ústí nad Labem / Divadlo, Gastro, Koncert, Pro děti, Setkání

Od 8. do 18. července loď Tajemství vyplouvá na svou výroční plavbu do Ústí nad Labem a zpět. Zváni jsou všichni, kteří si chtějí užít divadelní představení či koncert v unikátním prostoru, posedět na palubě v lodní kavárně anebo ti, které prostě jen zajímá, jak se takový kolos dává do pohybu.
8.7.   Plavba Rašínovo nábřeží -> Altenburg 1964 (plavba s koncerty Deaths, Dukly a Tamary)
9.7.   Roztoky (Námořnickej bál – čtení, promítání, koncerty)
10. – 14.7.   Mělník (Aladin, Nachové plachty, festival Moře u Mělníka)
15.7.   Roudnice n. Labem (Aladin, koncert Půdorys Psa)
16.7.   Litoměřice (Aladin)
17.7.   Malé Žernoseky (Aladin)
18.7.   Ústí nad Labem

 

Program

15.00 Divadlo bratří Formanů: Aladin

16.00 dětská dílna: výroba loutek

16.00 vaření paelly s Matějem Formanem

18.30 koncert La Banda de Contenedor

20.00 koncert Demowave

 

Divadlo bratří Formanů: Aladin

Doporučená věková hranice: 6+

Délka představení: 60 min. bez přestávky

Putování exotickou krajinou za velkým dobrodružstvím.

Rodinné divadelní představení „Aladin“ zve do světa příběhů „Tisíce a jedné noci“. Vypráví barvitý příběh chlapce Aladina, který se prolíná s vyprávěním o králi Šahriarovi a statečné a moudré Šeherezádě. Před smysly diváka se rozprostírá cizokrajný a dálkou vonící svět putujících nomádů, moudrých vezírů, tajuplných míst, zahrad a paláců s bohatstvím mocných vladařů a králů. Dospívající chudý chlapec Aladin díky získané kouzelné lampě zázračně zbohatne. S pomocí džina, který splní každé jeho přání, se stane majitelem nádherného paláce, do kterého přivádí i svoji novou lásku – princeznu Badralbudur. Štěstí, ke kterému mu dopomohla kouzla a moc lampy se však zdá být prchavé a nejisté. V souboji s mocným kouzelníkem, který o lampu od začátku příběhu usiluje a hodlá se jí za každou cenu zmocnit, se přeci jen musí mladý Aladin nakonec spolehnout na to, co mu žádná kouzla nemohou zajistit – svou odvahu, lásku princezny Badralbudur a věrnost malého velblouda, přítele se kterým se během svého putování potkává. Matěj Forman spolu s autorským týmem vytvořil magické představení, kde pomocí loutek, stínohry, výtvarné dekorace i působivého hlasu a hudby ožívají karavany velbloudů, otevírají se brány velkolepého paláce a pod nebem plným hvězd se rozprostírá nedozírná krajina pouště. Toto rodinné představení hledá všemožnými prostředky způsob, jak přenést dětské i dospělé diváky do míst, kde na samé hranici fantazie začíná cesta a na ní velké dobrodružství.

Režie: Matěj Forman
Scénografie, kostýmy, masky a marionety: Josef Sodomka, Andrea Sodomková & Matěj Forman
Hudba: Daniel Wunsch
Choreografie: Veronika Švábová
Světla: Petr Goro Horký & Tomáš Morávek
Zvuk: Tomáš Vondráček & Philippe Leforestier
Hrají: Anna Duchanová, Tereza Hradilková, Josef Sodomka, Radim Klásek, Vít Maštalíř, Jan Niesyt
Výroba marionet a dekorací: Antonín Maloň, Tereza Komárková, Martin Lhoták, Radomír Vosecký, Petr Goro Horký, Vladimír Všetečka a spolupracovníci Divadla bratří Formanů
Produkce: Jakub Hradilek

 

La Banda de Contenedor.

Španělský název u mnoha lidí evokuje latinskoamerické rytmy nebo přinejmenším skáčko,v případě téhle teplické kapely jste ale vedle. Uslyšíte našláplý melodický elektropop říznutý punkem a psychedelií, hraný naživo na neobvyklou směs syntezátorů, modulů a efektů, hrnců, kýblů a jiných perkusí, posbíraných na severočeských smetištích. Éterický dívčí zpěv doplňují rapové deklamace, texty, převážně španělské, jsou tematicky spravedlivě rozděleny mezi sex, vztahy a politiku – La Banda se netají silnou protirasistickou angažovaností a podporou multikulturní, kosmopolitní společnosti. Což jde dobře dohromady s naléhavým pódiovým projevem skupiny, plným syrově punkové energie.

 

demowave

Po dlouhé době se v Ústí nad Labem objevila kapela se současným zvukem a stylem. Hrají to, co v Čechách snad nikdo jiný, a to vystupují sotva rok. První  singl nasbíral 60.000 streamů jenom na Spotify – bez žádných velkých promo kampaní a koupených hlasů.  Nejen Ústí, ale i Varšava, Berlín, Stuttgart a dokonce i Istanbul tvoří početné enklávy jejich online fanbase.