Divadlo Bratří Formanů

Helga Davis + Jiří Bartovanec – Prague – New York Effects III. / Koncert, Tančírna

Americká vokalistka a múza Roberta Wilsona Helga Davis se setkává s českým tanečníkem, choreografem a dlouholetým členem souboru Sashy Waltz Jiřím Bartovancem, aby spolu stvořili originální představení propojující tanec, zpěv, mluvené slovo a vlastní příběhy z obou břehů Atlantiku.

Díky Českému centru New York se talenty obou umělců propojují v České národní budově na Manhattanu a výsledné dílo přiváží nejprve do brooklynského divadla Jack, poté do Washingtonu a nakonec i do Prahy. Pražské představení mohou diváci zhlédnout 29. června 2016 od 20:00 na Lodi Tajemství bratří Formanů v Praze.

Prague-New York Effects je pilotní projekt vzájemných vlivů a učinků uměleckých setkání mezi tanečními a hudebními performery ze dvou měst a dvou kontinentů. V průběhu roku se prostor ČCNY otevírá jako laboratoř, ve které současní špičkoví umělci přemosťují českou a americkou kulturu v jedinečném tvořivém dialogu, multižánrové pestrosti, možnosti obohatit obě metropole o vzájemné vlivy a umělce o příležitost pracovat v novém kulturním kontextu.

Vstupné 175 Kč,- / 250 kč,-

Loď kotví na Rašínově nábřeží.