Divadlo Bratří Formanů

Příměstský divadelní tábor na lodi Tajemství / tábor

Termín: 19. – 23. srpna 2019

Kapacita: 15 dětí

Cena: 3 200 Kč

Tábor je určen pro děti ve věku 7–11 let.

 

PRO KOHO JE TÁBOR URČEN?
Příměstský tábor pro všechny děti s hlubším zájmem o divadlo. Pokud vaše dítě chodí do divadelního kroužku, na výtvarku, do hudebky či je součástí taneční skupiny, má nyní jedinečnou možnost prohloubit si svůj zájem o divadelní tvorbu spoluprací s divadelními profesionály a nahlédnout tak pod pokličku jednotlivým profesím.

Tábor se nezaměřuje pouze na herectví, rozvíjí také vyjadřovací a pohybové schopnosti, prostorové a koncepční přemýšlení, schopnost práce s materiálem a výtvarné cítění, nebo také improvizační dovednosti. Děti se tak na vzniku inscenace budou podílet nejen jako herci, ale i jako výtvarníci, režiséři nebo hudebníci.

 

JAK BUDOU TÁBORY PROBÍHAT?
Kurzy trvají každý den od 9:00 do 17:00. V ceně je 2x denně svačina a oběd přímo na lodi. Zajištěn je také pitný režim.

Děti budou pracovat na zadaném tématu a vyzkouší si vznik divadelní inscenace od samého začátku. Pomocí her a improvizačních technik pak pod vedením zkušených lektorů nazkouší a připraví krátkou inscenaci přímo v divadelním prostoru lodi Tajemství. V pátek večer pak v 17:00 proběhne závěrečné představení pro rodiče a známé, na které jste srdečně zváni.

 

Letošní kurzy vede Štěpán Gajdoš, Karolína Jansová a Jitka Pospíšilová.

Štěpán Gajdoš
Je český herec a režisér. Vystudoval herectví na konzervatoři v Brně, kde spolu se svým spolužákem Kryštofem Grygarem založil Divadlo Hysterie, které funguje dodnes. Hned po absolvování konzervatoře nastoupil na DAMU, kde studuje režii na katedře alternativního a loutkového divadla. Píše také divadelní a filmové scénáře. Lektorování divadelních a filmových kurzů se věnuje již několik let.

Karolína Jansová
Studentka scénografie na Katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU, absolventka Výchovné dramatiky pro neslyšící na brněnské JAMU. Své autorské projekty často kombinuje s výtvarným uměním, celotělovou maskou a instalací. Již několik let spolupracuje se Studiem Damúza – coby scénografka vytváří např. pohádky pro batolata nebo divadelní bojovky na festivalu Vyšehrátky. Živí se také jako garderobiérka a au-pairka.

Jitka Pospíšilová
Věnuje se divadelní a filmové scénografii a kostýmní tvorbě se zaměřením na zkoumání divadelního prostoru a možností jeho využití v alternativní formě, divadlu v nedivadelních prostorech na hranici site specific. Mezi její zájmy patří divadlo specifických skupin, objektové divadlo. V kostýmové praxi se specializuje především na tvorbu masky, pokrývek hlavy, netradičního kostýmu orientovaného na experiment s materiály. V současné době je studentkou Ph.D. programu na pražské DAMU, obor Alternativní a loutková tvorba a její teorie. Za ústřední téma svého výzkumu si zvolila Extrémní kostým. Věnuje se problematice a úloze netradičního kostýmu v kontextu divadelní tvorby performance.

 

JAK SE MŮŽU PŘIHLÁSIT?
Pokud se chcete přihlásit, je třeba vyplnit přihlášku a poslat ji do 20. června 2019, kterou si můžete stáhnout níže.

Nabízíme možnost stipendia pro sociálně znevýhodněné. Pro více informací pište na anna.chlibcova@gmail.com.

Pokud máte nějaký dotaz, neváhejte nás kontaktovat.

PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ: Přihláška – tábor 2019