Divadlo Bratří Formanů

FESTIVAL ARENA 2019 / Cirkus, Divadlo, Koncert, Pro děti, Tvůrčí dílny

(Loď Tajemství kotví na Smíchovské náplavce.)

Open Air festival ARENA založený Divadlem bratří Formanů se poprvé uskutečnil v roce 2017. Jeho součástí jsou pravidelně představení vzniklá v produkci samotných bratrů Formanových, stejně jako představení kumštýřů, artistů a jiných umělců, které Petr a Matěj potkali během svých cest po světě.

Letos nabídne patnáctidenní festival kromě novinek z produkce Divadla bratří Formanů také jednu světovou a několik českých premiér zahraničních představení. Do Prahy přijede jeden z nejznámějších cirkusových souborů Circus Trottola se svou zbrusu novou show „Campana“, kterou uvede v České republice úplně poprvé. Na diváky čeká také soubor s dlouhou historií Circus Ronaldo s představením plným jídla „La Cucina dell’Arte”. A francouzští Atelier Lefeuvre & André nabídnou v prostorách lodi Tajemství světovou předpremiéru s názvem „Parbleu !”.

Loni slavila velký úspěch umělecká spolupráce s italskou cirkusovou školou FLIC z Turína. Letos jsme pro spolupráci s nastupující generací umělců nešli nikam daleko a oslovili jsme studenty na pražské Divadelní fakultě Akademie múzických umění. Její studenti připravili originální představení na míru jež můžete vidět v kultovním stanu ještě kultovnějšího představení „Obludárium” z produkce Divadla bratří Formanů. Ve stanu se představí i studenti dalších uměleckých škol vybraní na základě otevřené výzvy.

Užijte si od 12. do 26. června festivalovou atmosféru v prostoru Smíchovské náplavky u železničního mostu. Na místě, kde dříve stávala oblíbená Arena Pavla Švandy sloužící téměř 70 let jako divadlo a jako místo k setkávání. Přijďte za nezapomenutelnými kulturními zážitky a stejně jako loni s sebou vezměte celou rodinu a klidně i psy a kočky a tygry a slony, jestli máte. Pro všechny návštěvníky je připraven program v podobě dílen, představení a průběžných výstupů účinkujících v prostoru areálu. V loňském roce festival navštívilo více než sedm tisíc diváků a všechna představení byla beznadějně vyprodaná!

Umělecký ředitel festivalu Petr Forman shrnuje hlavní myšlenku festivalu: „Festival ARENA se soustředí na propojování světů a jednotlivých projektů. S tím souvisí i koncepce oživení veřejného prostoru Smíchovské náplavky u železničního mostu. Oživení místa je pro nás stejně důležité jako program. Přejeme si vytvořit prostor, kde si návštěvníci mohou odpočinout, vychutnat začátek léta a spočinout v náručí přírody, snů a smělých i odvážných výprav do světa lidské fantazie.”

Neváhejte a přijďte zažít festivalové městečko s nezapomenutelnou atmosférou na Smíchovské náplavce. Vstup do areálu je po celou dobu konání festivalu zdarma.