Divadlo Bratří Formanů

FESTIVAL ARENA 2018 / Divadlo, Gastro, Koncert, Pro děti

Druhý ročník festivalu proběhne opět na Smíchovské náplavce a svým návštěvníkům představí 70 komediantů, artistů, hudebníků, umělců a akrobatů ze zahraničí i z Čech. ARENA 2018 promění břeh Vltavy na deset dní v prostor, kde si návštěvníci mohou odpočinout, vychutnat začátek léta a spočinout v náručí přírody, snů a smělých i odvážných výprav do svta lidské fantazie.

Letos bude festival desetidenní a nabídne i tvorbu mimo produkci Divadla Bratří Formanů. Petr Forman však přímo pro festival soubory a představení vybíral. Představí se třeba švýcarský provazochodec David Dimitri s představením L’Homme Cirque či francouzský umělec Boris Gibé se svou novinkou L’Absolu. Zážitkem pro diváky bude také spolupráce festivalu s vyhlášenou cirkusovou školou FLIC z Turína, jejíž 24 studentů v Praze připraví své absolventské představení pod dohledem světoznámého lektora nového cirkusu Roberta Magra „ušité“ doslova na míru prostor divadelní lodi TAJEMSTVÍ. Soubory se v Praze objeví vůbec poprvé!

Užijte si od 14. do 24. června festivalovou atmosféru v prostoru Smíchovské náplavky u železničního mostu. Na místě, kde dříve stávala oblíbená Arena Pavla Švandy sloužící téměř 70 let jako divadlo a jako místo k setkávání. Přijďte za nezapomenutelnými kulturními zážitky a stejně jako loni s sebou vezměte celou rodinu, ale klidně i psy a kočky a tygry a slony, jestli máte. Pro všechny návštěvníky je připraven program v podobě dílen, představení a průběžných výstupů účinkujících v prostoru areálu.  V loňském roce festival navštívilo více než šest tisíc diváků a všechna představení byla beznadějně vyprodaná.

Festival ARENA se soustředí na propojování světů a jednotlivých projektů. S tím souvisí i koncepce oživení veřejného prostoru Smíchovské náplavky u železničního mostu. Oživení místa je pro nás stejně důležité jako program. Přejeme si vytvořit prostor, kde si návštěvníci mohou odpočinout, vychutnat začátek léta a spočinout v náručí přírody, snů a smělých i odvážných výprav do světa lidské fantazie. (Petr Forman)

Neváhejte a přijďte zažít festivalové městečko s nezapomenutelnou atmosférou na Smíchovské náplavce. Vstup do areálu je po celou dobu konání festivalu zdarma.

 

Více na www.festivalarena.cz.