Divadlo Bratří Formanů

Cirkus na lodi / Cie des Pieds Perchés / En Sourdine / MUTE / Cirkus

Festival nového cirkusu v režii Cirqueonu

„Po centru Prahy chodí tolik bláznů, kolik jich máme u nás v Bohnicích.” (odborný konzultant a partner Luboš Chládek z psychiatrické léčebny Bohnice)

Představení EN SOURDINE zkoumá hranice mezi “šílenstvím” a “normálností”. Sleduje, jakým způsobem jsou tyto hranice vytvořené, kdo a proč je vytváří a jestli je společnost vůbec potřebuje.

EN SOURDINE vypráví příběh rozdvojené osobnosti. Divák si ovšem nikdy není jistý, která z aktérek je tou reálnou a která imaginární. Navíc to, co se jeví skutečně, nemusí být vždy tak úplně pravdou.

Projekt spojuje závěsnou akrobacii na laně s pohybovým a fyzickým divadlem, stínohrou a videoprojekcemi, přičemž se tvůrci soustředí na dva materiály: lano a igelitovou plachtu. První z nich je pevný a stabilní, druhý lehký a nestálý. Použité materiály tak plně zohledňují dva oddělené světy – jeden „reálný” a tvrdý: les zavěšených provazů a druhý nejasný a matný: z pola průhledné věčně šustící stěny igelitů. Tyto dva světy mohou existovat současně, mohou se potkávat nebo splývat. Který z těch světů je skutečný, která osoba je skutečná, to rozhodne samo publikum, anebo, pokud akceptuje oba světy jako jeden celek, tak nebude muset rozhodovat.

Hrají: Stéphanie N’Duhirahe, Morgane Widmer ( cie des Pieds Perchés)

Režijní supervise : Minh Hieu Nguyen,

Dramaturgická supervise: Vít Neznal

Scénografie: Cécile N’Duhirahe

Kostým: Anna Koch

Světelný design: Karel Šimek

Produkce: Jakub Urban

Podpořili: Ministerstvo Kultury ČR, hlavní město Praha, CIRQUEON, Alfréd ve dvoře

Délka představení: 45 minut

Cena vstupenek: 250 Kč / 150 Kč studenti, důchodci a ZTP/P (balíček s představením Husí krky)