Divadlo Bratří Formanů

Zažít loď jinak 2019 / Diskuze / přednáška, Film, Pro děti, Tvůrčí dílny

!!POZOR!! Kvůli technický potížím na straně přednášejících jsme bohužel nuceni přednáškovou sekci zrušit, děkujeme za pochopení. Dětské dílny se však konají!

V rámci akce Zažít město jinak jsme se rozhodli přemístit loď Tajemství z řeky na moře – pro děti je připravena dřevěná dílna na malé loďce, pro zájemce o životní (nejen) mořské prostředí trojice přednášek:

18:00 – 19:30

Jen týden po návratu z plavby kolem Baleárských ostrovů vám mořeplavec Martin Šula představí chystaný dokumentární film O vodě Pro vodu, který monitoruje znečištění moře plastovým odpadem. Těšit se tak můžete nejen na nové poznatky o zdroji znečišťování a ochraně tohoto souostroví, ale i záběry a zážitky z náročné plavby.

K tématu znečištění dále přispěje Roman Neumann přednáškou z oblasti výzkumu mikroplastů. Seznámí vás s objemem odpadu, který v současnosti naleznete při putování korábem mořským ale i vesmírným a možnostmi jejich recyklace.

„Plastů bude v oceánech do poloviny století více než ryb. Už teď pluje v mořích přes čtvrt milionu tun plastového odpadu. Jedné PET lahvi přitom trvá 450 let, než se rozloží. Odpadu neunikne ani člověk – čtyři pětiny pitné vody na světě obsahují mikroplasty.”

 

Pro děti:
14:00 – 18:00 (možné je přijít kdykoli)

Na malém pontonu přikotveném k lodi Tajemství bude probíhat oblíbená tvůrčí dílna pro děti pod vedením výtvarnice Báry Hubené. Děti si budou moci vyrobit dřevěnou loďku či brouka za symbolický příspěvek na materiál 50 – 100 Kč.